skip navigation
Adidas logo black
Chevrolet logo
Virtua sports med

Eight SJEB Rush players named to Region 1 teams

10/04/2017, 1:00pm EDT
By SJEB Rush

SJEB Rush have had Eight players selected to the Region 1 ODP team, the most from any club in New Jersey.  Congratulations to Tyler, Aiden, Mark, Declan, Jada, Rachel, Adriana and Giovanna. 

Below is the list of New Jersey players selected to the Region 1 teams. 

BOYS
Congratulations to nine of our 2004 boys on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

R. Ponce De Leon - Players Development Academy
G. Espad - Match Fit Academy FC
E. DeMarco - FC Copa Academy
M. Lu - Titanes Soccer Club
D. Joseph - Elite Soccer Academy
R. Pestka - Titanes Soccer Club
A. Kaminski - Jersey Crew Soccer Club
E. Hope - Teaneck Stingrays Soccer Club
O. Karbownik - Excellent Soccer Club

Congratulations to five of our 2003 boys on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

B. Sieg - Peninsula Soccer Club
Tyler Guadagno - SJEB Rush
J. Lopez - Sportfriends Soccer Club
M. Garnette - FC Copa Academy
Aiden Sommers - SJEB Rush

Congratulations to five of our 2002 boys on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

Y. Seong Cho - NJ Stallions Academy
Mark Schuhl - SJEB Rush
J. Seitz - Players Development Academy
J. Calixto - Passaic Youth Soccer
C. Raymond - Greater Flemington SC

Congratulations to four of our 2001 boys on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

G. Paz - Global Premier Soccer NJ
M. Chiriac - Match Fit Academy FC
J. Moon - Northern Valley Soccer Club
L. Brett - WTSC Soccer Academy

Congratulations to nine of our 2000 boys on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

P. Schields - Real Jersey Futbol Club
Declan Riddell - SJEB Rush
G. Chaves - Ironbound SC
E. Bazan - Club Atletico Boca Juniors
C. Sik Yun - Northern Valley Soccer Club
D. Bacon - Mt Olive SC
R. Yacovino - Den of Lions
S. Rojek - TSF Academy
R. White - Mt Olive Soccer Club

GIRLS
Congratulations to 10 of our 2004 girls on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

N. Wilson - Watchung Hills SA
M. Saccone - Morris United SA
Jada Shehadi - SJEB Rush
J. Tobia - Players Development Academy
A. Street - Millville SA
R. Conroy - NJ Crush FC
K. Parekh - Morris United SA
K. Bower - NJ Crush FC
V. Rideau-Winds - East Hanover Soccer Club
H. Andican - Parsippany SC

Congratulations to six of our 2003 girls on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

M. McCurdy - Cherry Hill FC
M. Gibbard - YMS
A. Post - Berkeley heights YSC
C. Layden - FC Copa Academy
H. Tyburczy - NJ Crush FC
M. Auguardo - Cherry Hill FC

Congratulations to four of our 2002 girls on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

E. Bodmer - Players Development Academy
S. DiElmo - Players Development Academy
N. Knauf - Wall SC
Giovanna Castorina - SJEB Rush

Congratulations to seven of our 2001 girls on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

Ariana Jones - SJEB Rush
B. Nolan - Manhattan Soccer Club
Y. Ngoma - Watchung Hills SA
Rachel Hollywood - SJEB Rush
J. Carrieri - Watchung Hills SA
K. Wallace - Cedar Stars Academy
A. Accetturo - Watchung Hills SA

Congratulations to five of our 2000 girls on being selected to represent New Jersey in the 2017/18 Regional Pool.

C. Zoldi - Mercer Football Club
G. Gilgorri - Match Fit Academy FC
A. Landino - World Class FC
P. Rupp - NJ Rush
L. Flynn - Lehigh Valley United

Tag(s): HOME  Contacts  2002 Boys Academy  2001 Boys Academy  2000 Boys Academy  2002 Girls Academy Blue  1999 Boys Academy  2001 Girls Academy  2000 Girls Academy  1999 Girls Academy  ABOUT US  STAFF  Directions  Tryouts  Registration  SAQ  College Guidance  Alumni  Uniforms  Goalkeeper Training  Q & A  2001 Girls Premier Blue  2001 Boys Premier  2001 Girls Premier White  2001 Girls Premier Red  2002 Girls Academy White  2002 Girls Premier  News  PLAYERS  Annual Banquet  College Fit Finder  2000 Boys Premier  U23 Men  U20 Men  U23 Women  U20 Women  2003 Boys Academy  2003 Boys Premier Blue  2003 Boys Premier White  2004 Boys Academy  2005 Boys Academy  2005 Boys Premier Blue  2003 Girls Premier  2003 Girls Academy  2004 Girls Academy  2004 Girls Premier Blue  2004 Girls Premier White  2005 Girls Academy  2005 Girls Premier  2005 Boys Premier White  2004 Boys Premier